Vhodné a sexi oblečenie na cvičenie ? Poradíme ako nato

Ak ste sa doteraz len pohrávali s myšlienkou „chodiť do fitka“, poradíme vám ako sa správne, štýlovo a pohodlne obliecť.

Pri cvičení nie je najdôležitejšie, čo máte na sebe, ale vôľa cvičiť. Ale prečo by ste mali počas cvičenia trpieť tým, že ste si vybrali tenisky, ktoré nie sú vhodné na fitness, ale na behanie? Alebo tým, že ste si obliekli príliš široké tepláky, ktoré sa vám pletú pri dvíhaní činky pod nohy? Občas vám môže aj takáto banalita môže znechutiť čas strávený pri vašom obľúbenom športe.

Jóga

Pre oblečenie určené na jógu sú typické predovšetkým mäkké, príjemné materiály a pohodlné strihy, ktoré umožňujú telu, aby sa hýbalo a naťahovalo bez akýchkoľvek obmedzení. Čo sa týka topov, ideálnou voľbou je tielko s vnútornou podprsenkou, ktoré zabezpečuje maximálne pohodlie.

Dance

Dôležitým prvkom tanečného oblečenia je vrstvenie. Kombinovať možno materiály aj farby, pričom najštýlovejším prvkom súčasnosti sú tzv. kontrasty (pop-up) – kombinácie výraznej farby s neutrálnou. Vrstviť sa odporúča nielen topy, ale aj nohavice, napríklad legíny s trojštvrťovými nohavicami. Výber tanečných tenisiek záleží predovšetkým na štýle tanca. Dôležité charakteristiky sú pritom zóna na podrážke, ktorá podporuje rotáciu a spevnenie v oblasti členka.

Fitness

Alfa a omega je pri fitness cvičení určite kvalitná podprsenka. Vyberte si ju podľa fyzickej záťaže.Taktiež aj kvalitné nohavice, či tričko v ktorých sa cítite pohodlne a neprekáža vám nič pri cvičení.

Rovnako dôležitá je aj obuv – tú netreba podceniť. Vyberte si tenisky, ktoré sa vám páčia nielen dizajnom, ale sú pevnejšie a vaša noha v nich zostane stabilná aj pri cvičení náročnejších cvikov.

Tričká, alebo mikiny by mali byť z príjemným materiálov, ktoré pomáhajú odvetrávať pot, aby vaša pokožka mohla počas cvičenia dýchať. Legínami nič nepokazíte a na cvičenie vo fitness centre sú najvhodnejšie trištvrťové, ktoré sadnú takmer každej postave a môžete si ich dovoliť v každom veku. Nezabúdajte na správne upnutie vlasov či už gumičkou, alebo čelenkami – tie môžu slúžiť aj ako potítka. K výbave patrí uteráčik, fľaša a potítka, ktoré sú dostupné v moderných kombináciách a vyzerajú skôr ako módny doplnok, v podobe predĺžených rukávov.

 

Zdroj: https://magazin.lionline.sk/vhodne-sexi-oblecenie-cvicenie-poradime-nato/